Odgovarja diabetolog Damjan Justinek, dr.med.

 
 
 

 
 
 

 
 
 

Priporoči stran prijatelju

 
 
 

 
Razvrsti po:
 
  • Št. komentarjev 0

    Amputacija zaradi diabetesa

    V zadnji številki Dite me je zelo prestrašil članek "Amputacije zaradi diabetesa". Gospa, o kateri pišete, se je zdravila, tako pravi, samo s hrano, a so ji vseeno morali amputirati noge. Nikjer pa ne piše, koliko so bile njene vrednosti krvnega sladkorja pri tem zdravljenju. Ker dvomim, da so ji morali amputirati noge pri nizkih vrednostih, me zanima me koliko so tiste vrednosti sladkorja, pri katerih pride do nevarnost amputacije nog.
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Kdo ima prav?

    Avtor vprašanja: Boris
    Spoštovani, imam diabetes tip 2, do pred kratkim sem vsakodnevno jemal po dve različni tabletki, sladkor sem imel po jedi od 7 do 8. Po zadnji kontroli pri diabetologu imam samo še eno tabletko na dan, sladkor po jedi pa se mi giblje med 9 in 10. Osebni zdravnik pravi, da je to preveč, diabetolog pa, da to ni nič hudega.
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Problematične tablete

    Avtor vprašanja: Zvesta bralka iz Ljubljane
    Na vas se obračam, ker v ambulanti, kamor hodim, ne morem dobiti pravega odgovora za moj problem. To pa je, da ne prenašam skoraj nobenih tablet zaradi želodca. Imela sem tri rane na želodcu in operacijo, zdaj pa je želodec preobčutljiv. Dolga leta sem jemala Diaprel MR 60, a mi ni več zadoščal, zato mi je zdravnica predpisala druge tablete, preizkusila sem že Glukofage, Glucobay in Glurenorm, a jih nisem dobro prenašala, še posebej Glucobay ne zaradi napenjanja. žal se mi zdi, da je zdravnica jezna name, če načnem to temo.
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Simon in športi

    Avtor vprašanja: Simon
    Imam povečan sladkor (6,7)in me zanima s katerimi športi se moram ukvarjati, da bom znižal sladkor v krvi in predvsem me zanima, če lahko kolesarim?
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Nezavedne hipoglikemije

    Avtor vprašanja: Anita T.
    Prosila bi vas, če lahko moje vprašanje čim prej posredujete diabetologu, ki svetuje tudi v vaši reviji Dita, katere redni naročniki smo in jo z veseljem prebiramo. Moj mož je diabetik (tip 1). Star je 38 let in je 20 let na inzulinu. Bolezen dobro obvladuje, nima nobenih drugih zdravstvenih težav, njegovi zdravstveni pregledi oz. izvidi (holesterol, ledvice, žile, oči) so vedno bp. Njegov največji problem pa predstavljajo nezavedne hipe.
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Ko sem lačna, sem slabotna

    Avtor vprašanja: Saša
    Nisem diabetik, vendar imam vprašanje. Kadar sem lačna, postanem slabotna, razdražljiva, zmedena ali pa se kar tresem. Zanima me, kaj je vzrok temu in kako to zdraviti? Upam, da je to samo večja lakota, me pa vseeno skrbi, ker vem, da imajo diabetiki pogosto nizke sladkorje, ampak to je zaradi zdravil. Za informacijo naj povem, da ima moja mama diabetes.
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Prilagoditev inzulina po odpustu iz bolnišnice

    Avtor vprašanja: Luka
    Moj oče (70 let) je bil pred tednom dni odpuščen iz bolnišnice Topolšica, kjer so ga zadržali zaradi hude pljučnice. Preden so ga sprejeli, je med drugimi jemal tudi 3mg tablete Amaryl za sladkorno bolezen. V bolnišnici Topolšica so mu začeli dajati inzulin in mu ga tudi predpisali za nadaljnjo uporabo doma. Pojavili pa so se problemi.
    Več o ...
     
  • Št. komentarjev 0

    Zdravilo za bolečine v nogah

    Avtor vprašanja: Koprčan
    Zanima me, kakšno bi bilo najboljše zdravilo za bolečino zaradi diabetične periferne nevropatije?
    Več o ...
     
 
Prvi6667686970Zadnji
 
 

 
 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.